Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Itibar özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş kayranında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi sektöründe bellik üretimu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk posta önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim bilimi sektöründe sülale olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası deli dolu çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birokkalı ayak topu, sepet topu karavaşübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mahal aldığı Büyükçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taliı düzen Türkiye’nin en önemli özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir dümen kurulunda mahal almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi kayranında yaptığı sükselı girişimlerden dolayı birokkalı toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*