Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza kalıcı giriş fail ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma fail yakınlarımızdan kontrol esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriya kullanıcı adınızı bileğiştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arsa vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Izlemçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriya Instagram angajmansı istediği dâhilin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çkoparmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişyavuz farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Gelişememiş Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen kişiler dâhilin ne yazık ki çok şu denli sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok şu denli koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye esasta diğer kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi bileğiştirin ve hemen ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğiştiğinde veya kullanıcı adınız bileğiştiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğiştirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğiştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğiştiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” evet da bazen “bileğişikliği aptal aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız ekseriya saldırganlar elektronik posta adresini bileğiştirdiği dâhilin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*