Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “yer” yahut “iş” mealına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet teamüllerinde kullanılırdı.

Orantı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak kucakin kullanılmaya mebdelandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli teamüllerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişhayır tanımlamak kucakin kullanılmaya mebdelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor yahut iş dünyası kadar resmi bir konumda kâin kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak kucakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, söz resmi yahut yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişhayır tanımlamak kucakin kullanılmaya mebdelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*