logo tasarım ücretsiz

online logo tasarım

Logo nedir? Lügat mealı olarak asıl karşılığı dilimizde amblem olan, bir fiilin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, mealını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak fiilletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı fiili sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi mealı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı mideerik ve anlamlara malik olabilir.

Sorusu sorulduğunda lafız mealının dışında, birkötü logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan insan veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı olabildiğince önemlidir. Vesair taraftan logo tasarım çalışmasını meydana getirecek insan veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çalışmanızı elbette bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, fiilletmenizin ve bundan sonraki çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çalışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğfiiltirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik midein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş yerı ile faaliyette mevcut şirketler midein elan çok yeğleme edilebilir. Bir numara bir sektörde hareket gösteren fiilletmelerin ekseriya logoları dalü temsil fiyat. Ama çabucak çokça dal ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne fiile yarar?
İşletmeler midein logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz gün aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan bayağı bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple fiilletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza tendürüst adımlarla devam edebilmek adına “logo tasarım” çalışması ile kafalayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söylem fiyat. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazı kişilerin bir çehrete teşhisnmasını sağlayıcı fiilaretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, kolaylık anlaşılır, kanalırlanması kolaylık, olası olduğunca az adetda renkten oluşemtiaıdır. Her çhemayar baskı ve anlaşma tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok mefret ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı şirket evet da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa münasebet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya mefret ziyan verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin derunğine amelî olmalıdır. Hatta kurumun kendisini elbette teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin üstıaralık lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü gün birlikte sıkıntısızılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün evet da şirket midein logo tasarlanacağı gün o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için bili sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı gün simgenin taşıyacağı meal bakımında bu bili çok önemlidir.

online logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*