Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milletler, çocuk katkısızlığı dair çeşitli çkırmızıışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihinsel ve toplumsal katkısızlıklarını arkalamak ve iyileştirmek bâtınin birçok çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile çocukların haklarını ve yaşamma şartlarını düzeltmek bâtınin birçok çkırmızıışmalarda bulunmuşdolaşma.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk katkısızlığı dair en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte bulunduğunu unutmamak gerekir. Bu kavil, tüm çocukların benibeşer haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin kırmızıınmasını öngörür.
Birleşmiş Milletler, çocuk katkısızlığı dair çeşitli ülkelerde, mevzii topluluklarla ve nüfus grupları ile ortaklaşa iş yapmaktadır. Katkısızlıklı gıdaların, sili sutaş ve temiz koşullarının katkısızlanması, aşılama programlarının yürütülmesi mevzularında çkırmızıışmalar yapmaktadır. Bunların katıdüzen çocukların erken yaşta kıraat değirmi becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin katkısızlanması mevzularında çkırmızıışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milletler, çocukların katkısızlıklı ömür sürdüklerinden emin yetişmek bâtınin yevmi gereksinimlerin zıtlamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların katkısızlıklı beslenmelerine yardımcı yetişmek, hastalıklardan korunmalarını elde etmek, içme suyunun temiz olmasını elde etmek, familya hekimliği ve afiyet hizmetlerinin yaygınlaşması kadar birçok mevzularda farklı ülke ve mevzii topluluklarla çkırmızıışmalar binalmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milletler çocuk katkısızlığı konusunu öncelikli bir süje olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların katkısızlıklı ve mutlu bir balkon sürmeleri bâtınin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu arasında, çocukların fiziksel ve zihinsel katkısızlıklarını koruyacak afiyet hizmetleri, aşılama programları, temiz ömür koşulları, katkısızlıklı tagaddi ve güvenli çocukluk devri kadar mevzularda eş devinme etmektedir. Hassaten, Birleşmiş Milletler, çocukların terbiye haklarının korunması ve geliştirilmesi dair da çkırmızıışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve tay şartlarda terbiye haklarının kullanmasını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi dair meydana getirilen çkırmızıışmalar, dünya çapında katkısızlıklı bir balkon sürmelerine hasiyet etmektedir. Böylece çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi bâtınin öncelikli olarak ele kırmızıınmaktadır. Bütün dünya ülkeleriyle ortaklaşa iş yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile birçok çkırmızıışma yürütmüştür. Bunların yanı sıra geçmiş fasıl umumi sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir temameler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk katkısızlığı mevzularında önemli meallar aldırmıştır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile temamelerinde yalnızca çocukların katkısızlıklı ve mutlu bir balkon sürdüklerine yardımcı yetişmek istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milletler, tüm dünya çapında çocukların katkısızlıklı ve adaletli bir balkon sürdüklerine yardımcı yetişmek bâtınin çkırmızıışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*