Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milel, çocuk katkısızlığı konusunda çeşitli çkızılışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihnî ve içtimai katkısızlıklarını sakınmak ve iyileştirmek kucakin birbunca çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile çocukların haklarını ve yaşyalnız şartlarını düzeltmek kucakin birbunca çkızılışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk katkısızlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu kavil, tüm çocukların benibeşer haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin kızılınmasını öngörür.
Birleşmiş Milel, çocuk katkısızlığı konusunda çeşitli ülkelerde, yöresel topluluklarla ve nüfus grupları ile ortaklık yapmaktadır. Sağlıklı gıdaların, ak pak akarsu ve sağlıklı koşullarının katkısızlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çkızılışmalar yapmaktadır. Bu tarz şeylerin katısıra çocukların erken yaşta okuma çit becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin katkısızlanması konularında çkızılışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milel, çocukların katkısızlıklı hayat sürdüklerinden tehlikesiz yetişmek kucakin jurnal ihtiyaçların önlamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların katkısızlıklı beslenmelerine yardımcı yetişmek, hastalıklardan korunmalarını temin etmek, içme suyunun temiz olmasını temin etmek, karı hekimliği ve sağlık hizmetlerinin yaygınlaşması gibi birbunca konularda farklı ülke ve yöresel topluluklarla çkızılışmalar örgülmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milel çocuk katkısızlığı konusunu öncelikli bir mevzu olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların katkısızlıklı ve saadetli bir avlu sürmeleri kucakin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu beyninde, çocukların fiziksel ve zihnî katkısızlıklarını koruyacak sağlık hizmetleri, aşılama programları, temiz hayat koşulları, katkısızlıklı tagaddi ve emin çocukluk dönemi gibi konularda müşterek deprem etmektedir. Hatta, Birleşmiş Milel, çocukların eğitim haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda da çkızılışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve denktaş şartlarda eğitim haklarının kullanmasını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda yapılan çkızılışmalar, dünya çapında katkısızlıklı bir avlu sürmelerine el etmektedir. Böylece çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi kucakin öncelikli olarak ele kızılınmaktadır. Bütün dünya ülkeleriyle ortaklık yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile birbunca çkızılışma yürütmüştür. Bu tarz şeylerin beraberinde geçmiş dönem genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir telakkimeler yapmıştır. Bu sayede sığınmacı çocuklar ve çocuk katkısızlığı konularında önemli payanlar aldırmıştır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile telakkimelerinde sadece çocukların katkısızlıklı ve saadetli bir avlu sürdüklerine yardımcı yetişmek istemiş ve bu mevzuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milel, tüm dünya çapında çocukların katkısızlıklı ve adaletli bir avlu sürdüklerine yardımcı yetişmek kucakin çkızılışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*